Makijaż próbny. Pytania i odpowiedzi.

Czy wykonać makijaż próbny / przedślubny?

 • Zdecydowanie TAK,
 • Zaoszczędzimy czas w dniu ślubu - na wykonanie makijażu próbnego potrzebujemy 1,5 - 2,5 godziny w zależności od potrzeb i oczekiwań Klientki.
 • Przygotujemy cerę do makijażu ślubnego - często zdarza się, że nasza skóra nie jest odpowiednio pielęgnowana, a jeśli chcemy wyglądać perfekcyjnie - konieczne jest zadbanie o cerę - unikniemy w ten sposób niepotrzebnego stresu.
 • Wiemy, co nam się podoba w makijażu, a co jeszcze ewentualnie zmienić - w ostatnim czasie bardzo popularne są zdjęcia wyszukane w sieci - niestety każda z nas ma inny kształt powieki, to co pięknie wygląda na zdjęciu nie znaczy, że będzie nam idealnie pasować. Dlatego dobieram makijaż do typu urody, osobowości i stylizacji ślubnej.
 • Wiemy, jak zachowuje się makijaż podczas całego dnia - wielokrotnie byłam świadkiem, kiedy nieprofesjonalna osoba wykonywała makijaż moim Klientkom. Na szczęście był to makijaż próbny, więc miały możliwość skorzystania z moich usług - jak same twierdzą, jeśli byłby to makijaż ślubny musiałyby umalować się same - plamy na skórze, uczulenia.

__________________________

Kiedy wykonać makijaż próbny / przedślubny?

 • Najlepszy termin na wykonanie makijażu próbnego to 2 - 3 tygodni przed ślubem - jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią pielęgnację, zadbać o prawidłowy poziom nawilżenia skóry, tak aby w dniu ślubu wyglądać nieskazitelnie.
 • Zdecydowanie nie należy wykonywać makijażu próbnego na 2 - 3 dni przed makijażem właściwym, wówczas jeśli skóra nie jest przygotowana do wykonania makijażu niedoskonałości będą widoczne - zwłaszcza jeśli skóra jest sucha / bardzo sucha - nie zdążymy jej nawilżyć.

__________________________

Czy warto skorzystać z solarium / opalania natryskowego?

 • Jeśli bez opalenizny czujemy się źle - można skorzystać, jednak z umiarem - opalona skóra wymaga intensywnej pielęgnacji, nawilżenia skóry, szczególnie należy o nią dbać, ponieważ narażona jest na szybsze procesy starzenia - pamiętajmy aby pić dużo wody i utrzymywać poziom nawilżenia - warto skorzystać z pomocy kosmetologa.

__________________________

Ile makijaży jest wykonanych podczas makijażu próbnego?

 • Profesjonalny makijaż próbny jest jeden - poprzedzony dokładnym wywiadem z Klientką, na temat upodobań, zwyczajów, dodatków, stylizacji ślubnej.
 • Ustalony makijaż dobrany jest do typu urody, osobowości, przyzwyczajeń - wykonywany wolno, krok po kroku omawiany. Klientka ma do dyspozycji lusterko, gdzie może na bieżąco sprawdzać, oceniać dobraną kolorystykę, natężenie barw.
 • Nie wykonujemy kilku makijaży - ponieważ podczas demakijażu skóra często jest zaczerwieniona, podrażniona - zmywając i nakładając nowe produkty.

__________________________

Pozdrawiam, Beata Kowalska Make-up Artist

+48 534-060-534 / kontakt@piekniejsza.com

Comments are closed.